KRONİK YORGUNLUK
 

reklamlarBu rahatsızlık daha çok mevsim değişikliklerinde kendini gösterdiği için kronik yorgunluk hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Yorgunluk, sosyal ve teknolojik bakımdan gelişen Dünya'da, bu gelişmenin beraberinde getirdiği stress ve yoğun hayat temposunun bir getirisidir.
Kronik yorgunluk günümüzde artık bir sendrom haline gelmiş olup, kronik yani süreklilik kazanmış olduğu durumlarda bir hastalık olarak değerlendirilmektedir.
Bu olgu, kendisi bir rahatsızlık olmakla beraber birçok hastalığa da neden teşkil etmektedir. Çünkü vücudu normal olarak bulunması gereken bir dengenin dışına itmektedir.
Yoğun iş temposu, stress, hava kirliliği, elektromanyetik kirlilik, sosyopsikolojik yıpranmalar, uyku düzensizlikleri gibi etmenler, bedensel ve ruhsal yorgunluk hali yaratırlar. Neticede de vücut hem fiziksel hem de ruhsal olarak normal dengesinin dışına çıkar.
Bu da hem vücudun bağışıklık yani savunma sistemini yıpratır, hem de canlı ve dinamik olması gereken işlevlerinin aksamasına neden olur. Böylece kalp damar hastalıklarından depresyona kadar geniş bir yelpazede bir çok hastalığın oluşması için uygun bir zemin yaratır.
Vücudun normal işlevsel zaman ritmi olarak belirtilen ve sirkadien ritm adı verilen normal ritminin dışına çıkması ile gece uyku düzensizlikleri, gündüz uyuklamaları, unutkanlıklar, cinsel fonksiyonlarda bozulma, entelektüel fonksiyonlarda gerileme gibi bir çok negatif sapmalar meydana gelmektedir.
Bu olumsuzluklar iş veriminde de düşme yaratarak kişisel sağlığın yanında toplumsal olarak da maddi ve manevi zarar meydana getirirler.

Günümüzde artık fiziksel ve ruhsal olarak sağlıksızlık hali oluşturan ve süreklilik arz eden "sendrom" yorgunluk ozon tedavisi, S.O.E oksijen, Nöral terapi ve magnetoterapi adı verilen özel ve doğal bir fiziksel koruma ve tedavi yöntemiyle potansiyel tehlike olmaktan çıkarılabilmektedir.
Ozon, Oksijen ve Magnetoterapi, genel olarak hücre yenileyici etkisi ve vücut hormon ve enzimlerinin salınımlarının düzenlenmesiyle karakterize olan bir koruyucu ve tedavi edici bir yöntemdir.
Temel olarak vücudun enerji dengesini normal sınırlar içerisinde tutarak,uyku bozukluklarını düzeltebilmekte ve günlük zindelik ve yaşamsal performansı arttırmaktadır.
Böylece yorgunluğun zararlı etkilerinden vücudu arındıdığı gibi, stress, depresyon, uyku düzensizlikleri,unutkanlık, cinsel fonksiyon bozuklukları gibi birçok sorunu ortadan kaldırabilmektedir.
Kronik yorgunluk deyip geçmemek gerekiyor, hormonal yapı başta olmak üzere kalitesiz uyku insan yaşamını olumsuz etkilemesinin yanı sıra yaşamı insana kabusa dönüştürebilir.
Kronik yorgunlukta kullanılan başlıca metotlar: Nöral terapi, Biyofoton, Magnetik alan tedavisi, , Ozon tedavisi, S.O.E oksijen ve Akupunktur dur.


Kaynak: www.huseyinnazlikul.com

reklamlar